Strona Główna ˇ Przyjaciele Szkoły ˇ Dokumenty szkoły ˇ Historia Szkoły ˇ Patronka ˇ PLAN LEKCJI ˇ Galeria ˇ Linkiśroda, PaĹşdziernik 26, 2016
Emilia Peck (1837 - 1899)
Nawigacja
Strona Główna
Historia "EMILKI"
Nasza lokalizacja
Grono Pedagogiczne
Historia Szkoły
Samorząd Uczniowski
Dokumenty szkoły
Szkolne TALENTY

Pedagog w szkole
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kółko muzyczne
Kółko plastyczne
Sport w Jedynce
Badmintoniści UKS Nike

SPOŁECZNY KOMITET BUDOWY SZKOŁY - OGŁOSZENIA

KOMUNIKATY DLA RODZICÓW
PLAN LEKCJI
Kontakt
Galeria
Linki
Przeszukaj tę witrynę
Przeszukaj Google
Pogoda w Suchedniowie
Szukaj w szukaczu
Kodeks 2.0 obowiązujący w SSP nr 1
Społeczny Komitet Budowy Szkoły
Dokumenty i informacje
Stan Konta Społecznego Komitetu Budowy Szkoły

Zebraliśmy...
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 169
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Warcraftek
Ostatnie Artykuły
ZIELONA SZKOŁA
Konkurs PCK
Niezwykły Dzień Patr...
A TO JEDYNKA WŁAŚNIE!
Kolejna laureatka z ...
Tu zmierzysz swoją prędkość w necie
Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest: środa 26 Października 2016.
Imieniny obchodzą: Lucjan, Łucjan, Lucyna, Fabian, Damian, Ewaryst, Lutosława
Witamy
News
Spacerek po Jedynce

Każdy, kto zechce może zobaczyć Jedynkę od środka.
Klikając na czerwone punkty możemy wejść do klas i pracowni na wszystkich piętrach naszej szkoły. Można też wejść do gabinetu Pani Dyrektor, a przy okazji zobaczyć szerokie korytarze i słynne już "drewniane schody".
Zapraszamy wszystkich do wirtualnego zwiedzania Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1
im. Emilii Peck w Suchedniowie!Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Barańskiemu
za wykonanie wirtualnej wycieczki po naszej szkole!
.

magdap dnia 15/04/2014 00:55 · Drukuj
Uroczyste ślubowanie klasy pierwszej SSP nr 1 im. Emilii Peck
Zgodnie z tradycją Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Emilii Peck w Suchedniowie, 14 października 2016 roku odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej - uroczystość niezwykle ważna dla pierwszoklasistów i ich rodziców.

Do tego niezwykłego wydarzenia dzieci przygotowywały się od pierwszego tygodnia nauki. Poznawały zasady obowiązujące w tym nowym, a jakże ważnym dla nich miejscu, zapoznawały się ze swoimi prawami i obowiązkami. Doświadczały codziennego, szkolnego życia i niecierpliwie oczekiwały na ten najważniejszy dzień – pasowanie na ucznia.

Pierwszaki ubrani w stroje galowe i żakowskie czapki rozpoczęły tą jakże podniosłą uroczystość. Wkroczyły dumnie na scenę recytując wiersz pt. „Idą pierwszaki”.
Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego Dyrektor Szkoły, Pani Halina Tuśnio, powitała przybyłych na uroczystość ślubowania gości, grono nauczycielskie, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów klasy pierwszej.
Uroczystość swoją obecnością zaszczycili – Poseł Pani Maria Zuba, , Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Pan Cezary Błach, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Suchedniowie Pani Agnieszka Fąfara-Markiewicz oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Daniel Woś.
magdap dnia 25/10/2016 11:31
Czytaj więcej · 5 Czytań · Drukuj
„W stronę wartości”
Przełom września i października to wydarzenia profilaktyczno- wychowawcze zorganizowane przez pedagoga szkolnego i psychologa z PPP p. Joannę Kędziorę pt. „W stronę wartości” dotyczące problematyki uzależnień ,narkotyków i dopalaczy. W zajęciach uczestniczyły klasy starsze 5-6 Rozmawiano o emocjach, relacjach i nurtujących uczniów pytaniach. Na zajęciach integracyjnych w kl. 4 wraz z wychowawczynią p. M . Bujnowską uczniowie mięli okazję bliżej się poznać, wspólnie pobawić i porozmawiać budując dobre relacje klasowe na kolejne miesiące wspólnej nauki w szkole.
/A.Dobaj/
magdap dnia 25/10/2016 11:26 · Drukuj
Spotkanie uczniów SSPnr1 z policjantami dzielnicowymi st.asp. Krzysztofem Berusem oraz z mł.asp. Mariuszem Kamińskim
Na lekcji z policjantami dzieci uczyły się bezpiecznego zachowania na drodze. Bezpieczna droga z radami SpongeBoba to film dla dzieci, który w sposób humorystyczny wprowadza uczniów z młodszych klas do poznania przepisów. Specjalnie stworzone materiały i gra mobilna przedstawiona przez postać z kreskówki pomaga najmłodszym w zrozumieniu i zapamiętaniu zasad ruchu drogowego. Dzieci odpowiadały na pytania quizu dokonując wyboru poprawnej odpowiedzi. Na koniec zajęć policjanci podarowali uczniom kolorowanki i odblaski aby mogli utrwalić i zastosować nabytą wiedzę w praktyce.
Uczniowie i opiekunowie dziękują za zorganizowanie wydarzenia w SSP nr1 i czekają na kolejne.
/A.Dobaj/
magdap dnia 25/10/2016 11:25 · Drukuj
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Dnia 30 września br. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

O to stanowisko ubiegały się trzy osoby: Ola Gajda z klasy piątej, Bartłomiej Przybylski z klasy szóstej i Wiktoria Turczyńska również z klasy szóstej.
Uczniowie wywiesili plakaty wyborcze, dotyczące tego, co zamierzają zrobić w naszej szkole. Wszystkie plakaty były tak samo dobre i zachęcające do głosowania. W dzień wyborów każdy z kandydatów występował przed publicznością, aby zachęcić uczniów do głosowania. Programy były ciekawe i pomysłowe.

Po zakończeniu występów uczniowie rozeszli się do klas, żeby oddać głosy. Kiedy nadeszło ogłoszenie wyników, pani dyrektor nie trzymała nas już dłużej w napięciu i oznajmiła, że wybory wygrała Wiktoria Turczyńska. Gratulujemy Wiktorii zwycięstwa. Mamy nadzieję, że spełni się w roli przewodniczącej i że nikt nie pożałuje oddanego na nią głosu.

Wybory przeprowadziła pani Agata Żmijewska, natomiast głosy liczyli: ksiądz Wojciech Marchewka, pan Michał Wawrzeńczyk i pani Agata Żmijewska, która ponownie została opiekunem samorządu.

/Opr. Martyna Stando/
magdap dnia 25/10/2016 11:21 · Drukuj
Szkoła XXI wieku!
magdap dnia 31/08/2016 14:44 · Drukuj
Szkolny Zestaw Podręczników 2016/2017
W zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW zamieszczony został Szkolny Zestaw Podręczników, które będą obowiązywały w roki szkolnym 2016/2017.
magdap dnia 21/06/2016 03:20
0 Komentarzy · 80 Czytań · Drukuj
Kochane Mamy pamiętamy o Was od Święta i na co dzień!!!
magdap dnia 26/05/2016 15:29 · Drukuj
Pierwszaki - Cudaki na scenie!
29 kwietnia br. w SOK "Kuźnica" odbyła się XVIII Suchedniowska Wiosna Teatralna "MASKArada 2016". W konkursie wzięło udział siedem zespołów artystycznych z Suchedniowa, Parszowa, Górna i Kielc.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowały "Pierwszaki - Cudaki" - uczniowie klasy I a i I b, którzy przedstawili sztukę pt. "Najpiękniejszy dar". Spektakl, zgodnie z sugestią organizatora, nawiązywał do twórczości Henryka Sienkiewicza piszącego "ku pokrzepieniu serc". Scenariusz, oparty na "Bajce" Sienkiewicza, niósł przesłanie, że najważniejsza w życiu jest DOBROĆ.

Pierwszoklasiści przygotowywali się do występu pod kierunkiem pań: Małgorzaty Kuszewskiej, Marioli Pasek i Anny Suski. Scenografię wykonała p. Renata Kuszewska, a muzykę opracował p. Andrzej Janiec.

Uczniowie za udział w konkursie otrzymali pluszowego misia, a opiekunowie podziękowania za przygotowanie zespołu. Na widowni obecna była pani dyrektor Halina Tuśnio oraz rodzice młodych aktorów. Wszyscy mocno trzymali kciuki za udany debiut pierwszaków.

Warto dodać, iż nasza grupa teatralna była jedynym reprezentantem szkół z miasta i gminy Suchedniów.
magdap dnia 15/05/2016 22:41 · Drukuj
Zapal znicz pamięci!
Uczniowie klasy VI, włączając się w apel Instytutu Pamięci Narodowej - Stowarzyszenia Dziedzictwa Narodowego oraz Ośrodka Pamięci Narodowej, oddali hołd bohaterom, którzy walczyli, zwyciężali i ginęli za wolność Polski.

22 kwietnia o godzinie 12 zapaliliśmy znicze pamięci przy pomniku upamiętniającym poległych żołnierzy AK na ulicy Bodzentyńskiej. Była to nietypowa lekcja historii, która uzmysłowiła nam, młodzieży i pokoleniową powinność.
Mamy świadomość, że każde pokolenie czerpie z dokonań i wartości pokoleń poprzednich.

Apel ZAPAL ZNICZ PAMIĘCI jest wyrazem naszego uznania o dokonaniach i ofiarach przodków. Jest też zobowiązaniem wobec pokoleń następnych.

Musimy pamiętać o wartościach - wolności i niepodległości, które ukształtowały nasz naród, o tych, którzy nie wahali się kłaść na szali swoje życie. Cześć ICH pamięci!
magdap dnia 15/05/2016 22:35 · Drukuj
Recytowali Gajzlera z powodzeniem!
8 kwietnia br. w SOK „Kuźnica” odbył się XIV Konkurs Recytatorski im. Jana Gajzlera. Organizatorem turnieju było suchedniowskie gimnazjum.

Konkurs zgromadził 33 recytatorów (z Suchedniowa, Ostojowa, Łącznej, Tumlina, Skarżyska – Kam., Wzdołu Rządowego). Najwięcej było uczniów ze szkół podstawowych.

Jedynkę reprezentowali: Patrycja Krogulec z kl. IV oraz Łukasz Tumulec i Maria Wędrychowska z kl. V, którzy przygotowywali się pod kierunkiem pani Marioli Pasek.

Uczestnicy recytowali dwa teksty – jeden autorstwa Jana Gajzlera, a drugi, powiązany tematycznie, innego twórcy. Z tym trudnym zadaniem uczniowie naszej szkoły poradzili sobie bardzo dobrze – Łukasz Tumulec zajął III miejsce, a Patrycja Krogulec zdobyła wyróżnienie.

Wszystkim naszym recytatorom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękne występy. Warto dodać, że Łukasz debiutował w konkursie. Może, podobnie jak jego koleżanki, połknie bakcyla :)
magdap dnia 10/04/2016 20:00 · Drukuj
Strona 1 z 34 1 2 3 4 > >>
Twój adres IP
54.159.234.110
e-Dziennik
Mądra Szkoła czyta dzieciom
Projekt Twinkl
JEDYNKA jest partnerem międzynarodowego projektu TWINKL
Mam 6 lat
Projekt Indywidualizacji
PROJEKT ROZBUDOWY
Miejsce Zabaw Radosnej Szkoły
Wejście do galerii
Miasto i Gmina Suchedniów
Suchedniow.org
Portal Mieszkańców Miasta i Gminy Suchedniów
Nasz Suchedniów
Suchedniów w Wikipedii
Europejski Fundusz Społeczny
Nasza szkoła posiada współfinansowane z EFS:
* Dwie pracownie komputerowe
* ICM w bibliotece
Rzecznik Praw Dziecka
Unia Europejska
EUROPA - Portal Unii Europejskiej
eTwinning
Uczestniczymy w Europejskim Partnerstwie Szkół
Dzień Bezpiecznego Internetu 2012
3728752 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.18 © 2003-2005

Theme by Guc!o